Table of Contents

Crypto beurzen – De Definitieve Gids

Geïnteresseerd in Bitcoin, Dogecoin, of andere cryptocurrencies?

Wij nemen het u niet kwalijk – investeerders over de hele wereld steken hun geld in deze lucratieve mogelijkheden.

Als u zich wilt aansluiten bij de miljoenen beleggers die in munten handelen, moet u een cryptobeurs kiezen.

Hier is een definitieve gids om u op weg te helpen. We bespreken wat een cryptobeurs precies is, hoe het werkt, wat de beste platforms zijn, en meer.

Meest populaire Crypto Uitwisselingen

Exchange
Rating
Summary
Benefits
Sign up
Rating
Summary
PrimeXBT is een online broker die beleggers van alle ervaringsniveaus laat handelen in cryptocurrencies, forex valuta's, grondstoffen, en aandelenindices.
Benefits
  • 24/7 klantenservice
  • De strategieën van anderen kopiëren
  • Diverse handelsinstrumenten
  • Handel op papier
Sign up

Wat is een Crypto Exchange?

Cryptobeurzen kunnen intimiderend lijken voor de nieuwe belegger, maar je hoeft geen financiële goeroe te zijn om te begrijpen wat ze zijn.

Het concept is eigenlijk heel eenvoudig – een cryptobeurs is een platform dat transacties faciliteert waarbij cryptocurrency betrokken zijn. In wezen fungeert het platform als tussenpersoon tussen kopers en verkopers.

Met crypto beurzen kunnen gebruikers een verscheidenheid aan transacties voltooien.

Iemand kan bijvoorbeeld $500 gebruiken om Bitcoin te kopen. Ze kunnen ervoor kiezen de Bitcoin vast te houden en te wachten tot hij in waarde stijgt(ze kunnen maar beter beginnen met het polijsten van die diamond hands). Als het stijgt, kunnen ze het terugwisselen in USD. Ze kunnen ook besluiten om hun $500 aan Bitcoin te gebruiken om andere activa te kopen (Ethereum, Litecoin, Dogecoin, etc.).

Alle actieve cryptocurrency beurzen

Crypto ExchangeNo. of CryptosTaker FeeMaker FeeWithdrawal FeeEstablished
0x Protocol Exchange102n/an/a0.001957 WETH2017
1nvity.io1810.50%0.50%02020
365Cash70.50%0.50%02015
50x.com380.20%0.20%0.000212018
Aave Exchange24n/a0.09% For Flash Loans02017
AAX250.10%0.06%0.00042019
ABCC520.10%0.10%0.00082018
ACDX Exchange80.05%0.02%0.00062020
ACE Exchange160.10%0.00%0.00052018
AgoraDesk20.00%1.00%0.000212019
AidosMarket20.20%0.18%0.0012018
Alfacash295.00%0.00%0.000212012
AltcoinSwap1922.83%2.83%0.000212021
Altmarkets100.02%0.02%0.000212018
Anycoin Direct22n/an/a0.000212013
AOFEX320.20%0.20%n/a2019
Artis Turba100.25%0.25%0.00052018
AscendEX950.20%0.20%0.00052021
ATAIX250.30%0.00%0.00082018
Azbit170.10%0.10%0.00052019
B2BX140.15%0.12%0.00052018
BakerySwap210.30%0.30%0.0019572020
Balancer Exchange91n/an/a0.00035 WBTC2020
Bamboo Relay380.20%0.10%02017
Bancor Network780.00%0.00%02016
BankCEX270.01%0.01%0.00052017
BaseFEX100.06%0.02%0.000212018
BEPSwap44n/an/a0.0019572019
Bex50060.05%0.05%0.000212018
Bexplus50.08%0.08%0.00052017
Bgogo280.10%0.10%0.00052018
BHEX180.10%0.10%0.00062018
Biconomy220.20%0.20%n/a2019
Bidesk320.10%0.10%0.000212019
BigoMex180.10%0.00%0.00042020
BigONE700.20%0.20%0.00052017
Binance2510.10%0.10%0.00052017
Binance JEX320.10%0.10%0.000212018
Bingbon130.05%0.02%0.00052018
BiONE1200.20%0.20%0.00052018
Birake12n/an/an/a2018
Bit-Z950.20%0.20%0.00052016
Bit.com Exchange40.07%0.02%0.00052020
Bit2C31.00%1.00%0.00152013
Bitay400.28%0.20%n/a2018
BitBay240.10%0.00%0.00052014
Bitblinx120.50%0.02%0.000212019
Bitbuy60.10%0.10%0.00052013
Bitci190.20%0.20%0.0012018
BitClude20.30%0.00%0.00052019
Bitcoiva190.25%0.25%0.00072020
Biteeu530.10%0.08%0.0006252019
Bitex.com50.20%0.20%0.00052018
BITEXBOOK190.25%0.00%0.00052017
Bitexen150.25%0.15%0.00052018
Bitfinex1360.20%0.10%0.00042014
BitFlyer100.20%0.20%0.00042014
BitForex950.10%0.10%0.00052018
Bitfront70.20%0.20%0.0012018
Bithesap30.40%0.25%0.00052017
Bithoven2410.20%0.20%0.00092019
Bitinfi110.10%0.10%0.0012018
BitMart1100.25%0.25%0.00052018
BitMEX10.05%-0.01%0.000212014
Bitni.com1641.00%1.00%0.000212020
BitOffer110.0005 BTC0.0005 BTC0.00052019
Bitop720.10%0.10%5 USDT2018
Bitpanda161.49% (buyer)1.29% (seller)0.000212014
Bitpanda Pro60.15%0.10%0.000212020
BitPrime872.90%2.90%02017
Bitribe54n/an/a3 USDT2019
Bitrue590.10%0.10%0.00052018
Bitso60.10%0.08%0.000049852014
Bitstamp280.50%0.50%0.00052011
Bitsten120.30%0.00%0.00052017
Bittrex2550.75%0.75%0.00052014
BitUBU290.10%0.09%0.00052019
Bitvavo570.25%0.15%0.00022019
BitWell140.10%0.10%n/a2020
Bitwells60.08%0.08%0.00052021
Bitzlato100.00%0.50%0.000152016
Blocto Swap60.30%0.30%n/a2019
Bololex Exchange180.20%0.02%0.00082020
BQT15n/an/an/a2019
Braziliex150.50%0.50%0.001029612017
Brokereo140.10%0.10%0 USD2013
BTC Direct53.00%2.00%n/a2013
BTC Trade UA140.10%0.10%0.00062014
BTCC (USD)40.06%0.06%0.00152011
BTCsquare100.10%0.10%0.0002771682018
Btcswe14.50%4.50%02018
BtcTurk PRO190.09%0.05%02020
BTCX25.25%5.25%0.000212012
BTSE Exchange390.12%0.10%0.00052018
Buda50.80%0.40%0.000212015
BurgerSwap19n/an/a0.0019572020
Bybit150.08%-0.03%0.00052018
C-Trade70.08%-0.03%0.000212019
CBX170.20%0.10%0.0022018
CEX.IO800.25%0.16%0.00052013
CEX.IO Broker340.05%0.05%0.000212019
ChangeHero580.70%0,70%02017
Changelly900.86%0.86%0.00012015
Changelly Pro1270.10%0.10%0.00042020
Chiliz Exchange80.20% (buyers)0.20% (sellers)n/a2020
Coinbase502.00%2.00%n/a2012
CoinBene1170.20%0.20%0.000212017
CoinCasso80.25%0.25%0.0012019
CoinCorner41.00%1.00%0.000212014
CoinDeal270.39%0.29%0.00082018
Coindirect70.50% (sellers)0.00% (buyers)0.000022017
CoinEx1090.20%0.20%0.000212017
CoinFalcon120.20%0.00%0.00052017
CoinField220.25%0.15%0.00152018
CoinFLEX150.10%0.05%02019
CoinFlip75.49%5.49%0.99 USD2016
Coinfloor60.30%0.30%0.00052013
Coingate178.00%0.00%0.000212014
Coingi20.20%0.20%0.0012014
Coinhako271.00%1.00%0.0022014
Coinhouse24.90%3.90%n/a2014
CoinJar310.00%0.04%0.000212013
CoinJar UK300.00%0.05%0.000212013
Coinmama105.50%5.50%02013
CoinMate50.35%0.30%0.000062014
CoinMetro190.10%0.00%0.15%2018
CoinSpot1220.10%0.10%0.000212013
Coinsquare90.20%0.10%0.00252014
Coinsuper470.20%0.14%0.00052017
CoinTiger720.15%0.08%0.00052017
CoinTree1520.25%0.25%0.000212013
Coinumm94.00%4.00%0.00062019
Coinut60.10%0.00%0.00042013
Coinzo70.20%0.10%0.00042018
ComethSwap290.50%0.50%0.00021 WBTC2021
COREDAX200.25%0.25%12020
Crex24920.20%0.20%0.00072017
CrossTower Exchange270.00%0.05%0.00042020
Cryptal Exchange100.25%0.25%0.00052020
Crypterum50.20%0.10%0.00032018
Cryptex80.50%0.50%0.0012017
Cryptex2436.50%6.50%n/a2014
Crypto.com Exchange410.40%0.40%0.00042019
Cryptofresh20.048 BTS0.00%0.87 BTS2018
Cryptology90.20%0.20%0.00052018
CryptoMarket (CryptoMkt)30.68%0.39%0.00052016
Cryptomate146.07%6.07%n/a2015
Cryptster100.00%0.25%0.0000732020
Currency.com100.20%0.20%0.00052019
Curve Finance Exchange8n/an/a0.000212020
Cybex DEX110.05%-0.03%0.00052017
Daybit210.25%0.25%5 USD2018
Dcoin Exchange880.20%0.20%0.0012018
DDEX910.10%0.10%02017
Decoin Exchange350.15%0.15%0.00052017
Deepcoin Exchange240.10%0.09%n/a2018
Deex.Exchange190.20%0.20%0.000212019
Delta Exchange200.10%0.10%0.00052018
Demex100.20%0.00%0.0019572020
Deribit10.05%0.00%0.000212016
Dfyn Network21n/an/a0.001957 WETH2020
Dgtmarket20.35%0.35%0.000452015
digitalexchange.id24n/an/a0.00052019
DODO Exchange76n/an/a0.0019572020
Dsdaq470.10%0.10%0.00052019
Easy Crypto Brazil1021.00%1.00%02020
Easybit440.20%0.20%0.000212018
Eclipcoin115.00%15.00%0.000212020
ECXX90.10%0.10%0.00042018
eINTRO258.00%0.00%0.000212014
elegro41.50%0.00%02018
EQONEX70.09%0.08%0.000212020
EtherMium970.20%0.00%0.0072018
eToro160.75%0.75%5 USD2007
EXIR Exchange7n/an/an/a2017
ExMarkets140.12%0.12%0.000212018
Exmo480.30%0.30%0.00052013
EXNCE60.10%0.10%0.0092019
Exnomy110.05%0.00%0.00052020
Exolix1491.93%1.93%0.000212018
Farhad Market90.20%0.10%0.000212019
FatBTC610.20%0.20%0.00072014
Felixo150.20%0.20%n/a2018
FinanceX250.30%0.30%0.00052018
FlowBTC70.50%0.25%0.00052015
Flybit Exchange800.10%0.10%0.000752017
FMFW.io1450.50%0.50%0.000212021
Foxbit40.50%0.25%0.00092014
FreiExchange180.00%0.00%0.50%2016
FTX520.07%0.00%0.000212019
FXCM60.11%0.11%0 USD2013
GDAC270.04%0.04%0.0012018
Gemini591.99%1.99%0.0012014
Giottus190.25% (buyers)0.15% (sellers)0.00062018
GokuMarket230.15%0.15%0.0012019
Guardarian2082.49 EUR2.49 EUR02017
HCoin Exchange260.20%0.10%n/a2018
Honeyswap370.25%0.25%0.001957 WETH2020
Hotcoin Global760.20%0.20%0.00052017
Huobi2100.20%0.20%0.00012013
Hydax120.20%0.20%0.000212019
IG Markets Crypto70.10%0.10%15 USD1974
Indacoin12717.99%17.99%0.00012013
Independent Reserve130.50%0.50%0.00032013
Indodax580.30%0.00%0.00052014
InstaSwap440.25%0.25%0.00052019
ItBit30.35%0.25%0.000212013
Itez.com15.26%5.16%0.000212019
Jubiter210%0%02018
JulSwap46n/an/a0.000212020
KickEx220.90%0.90%0.000212018
KKCoin310.10%0.10%0.0022017
KLAYswap Exchange15n/an/a0.00021 WBTC2020
Koinbazar190.25%0.25%0.00062020
Korbit230.20%0.08%0.00012013
Kraken740.26%0.16%0.00052011
KuCoin2540.10%0.10%0.00052017
KuCoin Futures20.06%0.02%0.00052019
Kuna260.25%0.25%0.00052016
Kyber Network730.10%0.10%0.0019572017
LATOKEN990.49%0.49%0.00052017
LCX Exchange250.30%0.30%0.00052018
LetsExchange2451.70%1.70%0.000212021
Linkkoin10n/a8.12%8.12%2017
Linkswap140.30%0.30%n/a2021
Liquid700.30%0.00%0.00072014
LocalBitcoins10.00%1.00%0.000212012
LocalCoinSwap80.00%1.00%0.000452017
LocalCryptos50.75%0.25%0.000212017
LocalMonero10.00%1.00%0.0000747875 XMR2017
LocalTrade90.20%0.20%0.10% + 0.0001 BTC2017
LOEx Global360.20%0.20%n/a2019
Loopring Exchange160.10%0.00%0.0022020
LuaSwap110.40%0.40%0.50%2020
Lucent Exchange70.10%0.05%0.00052018
Luno20.10%0.00%0.000212013
Lykke Exchange460.00%0.00%0.00052017
Margex60.06%0.02%0.00052020
MBAex140.10%0.10%0.0012015
MDEX170.30%0.30%0.0019572021
Mercatox970.25%0.25%0.00032015
Mexo Exchange280.10%0.08%0.000212020
Mooniswap41n/an/a0.0019572020
MoonXBT180.05%0.05%1 USDT2021
MOV Exchange90.05%0.05%0.000212021
MXC2540.20%0.20%0.00052018
MyCoinStory120.04%0.02%0.00052020
N.Exchange240.50%0.50%02016
Namebase20.10%0.00%0.000212020
Narkasa50.20%0.20%0.00032020
Nash Exchange90.25%0.00%0.000212019
NebliDex70.20%0.00%0.000212018
Newdex230.20%0.20%0.0072018
Newton Exchange390.70%0.70%0.000212019
NiceHash530.50%0.50%0.10%2019
Nominex200.10%0.10%0.00052019
NSBroker50.05%0.05%0.000212011
Oasis Exchange130.00%0.00%0.0019572019
OceanEx360.10%0.10%0.00052018
OKCoin220.20%0.10%02013
OKEx2250.10%0.08%0.00052013
OpenOcean Exchange60n/an/a0.000212019
OVEX230.50%0.50%0.00042019
P2PB2B1010.20%0.20%0.0012018
Pangolin Exchange1800.30%0.30%0.00021 WBTC2020
Panxora100.20%0.10%02014
Paritex60.15%0.15%0.00082019
Paxful161.00% (sellers)0.00% (buyers)0.00042015
Paybis81.50%1.50%0.000212014
PayBito120.20%0.10%0.00082018
Payeer Exchange70.10%0.10%0.000652019
Paymium10.50%-0.10%02011
Perpetual Protocol180.10%0.10%0.000212020
Phemex220.08%-0.03%0.000572019
PlasmaSwap100.30%0.30%0.001957 WETH2021
Poloniex1250.16%0.15%0.00052014
PrimeBit40.05%0.02%0.00012019
PrimeXBT50.05%0.05%0.00052018
PrizmBit50.20%0.00%0.00052018
ProBit1140.20%0.20%0.00052018
qTrade70.50%0.00%0.00052018
QuickSwap Exchange370.30%0.30%0.00021 WBTC2020
RADAR RELAY850.00%0.00%0.0019572017
Raydium140.25%0.25%0.000212021
Rekeningku350.10%0.10%0.00052018
Remitano161.00%0.00%0.00052016
RuDEX130.05%0.05%0.00052017
SaBi1210.20%0.20%0.00052019
Safello17.00% (buyers)3.00% (sellers)0.000212018
SafeTrade180.10%0.10%0.00052018
SashimiSwap240.30%0.30%0.001957 WETH2020
Satang Pro130.20%0.20%0.00042017
SatoExchange380.20%0.20%0.00052018
Saturn Network580.25%0.00%0.0072017
SecondBTC190.10%0.10%0.00052018
Simex290.10%0.10%0.00052015
SimpleFX150.08%-0.03%0.000212014
SimpleSwap2361.00%1.00%0.000212018
Skilling Crypto230.20%0.20%0 USD2016
SouthXchange300.30%0.10%0.00012015
SpookySwap160.20%0.20%0.0019572021
StakeCube220.10%0.10%0.000212019
StellarTerm111.00%1.00%n/a2017
STEX.com890.20%0.20%0.00052018
StormGain490.25%0.25%0.10% + 0.0006 BTC2019
Swaplab161.00%1.00%0.000212019
Swapzone4250.00%0.00%0.000212019
Swipe Swap16n/an/a0.0019572021
Swirlwallet Exchange71.00%1.00%0.00052020
Switcheo Exchange240.20%0.00%0.002742018
Switchere113.60%3.60%0.00052019
Swyftx2610.60%0.60%0.00052018
Synthetix Exchange00.30%0.30%n/a2018
T1Markets180.30%0.30%0.000212020
Terraswap00.30%0.30%n/a2020
Tidebit80.30%0.30%0.0032017
Tidex610.10%0.00%0.00052019
TimeX50.50%0.25%n/a2019
Tokencan330.20%0.20%0.00052017
Tokenlon280.30%0.30%0.0019572019
Tokocrypto370.10%0.10%0.00052017
TOKOK560.20%0.20%0.00052018
Tokpie110.10%0.10%0.0092018
TomoDEX7n/an/a0.000212020
TradeOgre360.20%0.20%0.000346032018
Txbit160.20%0.20%0.00142019
Unicly Exchange2n/an/an/a2021
Uphold Exchange471.20%1.20%0.0003 BTC + USD 2.992013
Utorg310.00%10.00%0.000212019
VALR520.10%-0.01%0.000212019
Vaultoro20.05%-0.05%0.00052015
VDollar Exchange230.20%0.20%0.000212021
VELIC170.20%0.15%0.0022018
Venus Exchange23n/an/a0.0019572020
Virtuse Exchange90.15%0.15%0.15%2019
ViteX160.20%0.20%0.50%2019
WanSwap2n/an/an/a2020
Waves Exchange170.003 waves0.003 waves0.003 waves2017
WazirX1260.20%0.20%0.00062018
WBF Exchange700.20%0.20%n/a2019
WhiteBIT630.10%0.10%0.00042018
Wirex Exchange90.20%0.20%0.000212014
Wollito60.20%0.10%0.000522021
Wootrade Network350.00%0.00%02020
World Markets80.08%-0.03%0.000212003
WunderBit71.00%1.00%0.00052018
XBTCe60.25%0.15%0.0032015
XBTPro100.05%0.02%0.000212020
XBTS.io190.45468 BTS0.45468 BTS0.45468 BTS2018
Xcoins55.00%5.00%0.000212016
XT.com810.20%0.05%0.0012018
YoBit1410.20%0.20%0.00052014
ZB.com410.20%0.20%0.00052017
ZBG390.08%0.03%n/a2018
ZBX160.50%0.50%0.0012018
Zipmex150.20%0.20%0.00052018
ZT.com Exchange120.20%0.20%0.0005 BTC2018
Crypto beurzen

Hoe werkt de technologie achter cryptocurrency beurzen?

Omdat cryptobeurzen volledig digitaal zijn, vertrouwen ze op geavanceerde technologie om veilige, efficiënte transacties mogelijk te maken. Hieronder proberen we het zo simpel mogelijk te houden.

Laten we aan de hand van een voorbeeld illustreren hoe een transactie tot stand komt. Stel dat iemand voor $200 aan Bitcoin wil kopen. Ze doen de aankoop en wachten tot het platform een verkoper heeft gevonden die bereid is hun Bitcoin voor deze prijs te verkopen.

Nadat er verbinding is gemaakt met een gekwalificeerde verkoper, registreert de beurs zijn bitcoinadres als de “transactie-input” op de blockchain.

Dan registreert het uw bitcoinadres als de “transactie-uitgang” om het eigendom aan u over te dragen.

Bij het kopen van cryptocurrencies hoeven gebruikers zich niet te houden aan handelsuren zoals bij het kopen van aandelen of andere activa.

De technologie die crypto beurzen gebruiken is 24/7 beschikbaar.

Cryptocurrency uitwisselingen werken

Gedecentraliseerde vs. gecentraliseerde crypto beurzen

Cryptobeurzen kunnen gecentraliseerd of gedecentraliseerd zijn. Laten we elk type eens nader bekijken om te bepalen welk type voor u geschikt is.

Gecentraliseerde Crypto Uitwisselingen

Hoewel de meeste cryptocurrencies gedecentraliseerd zijn, zijn de meeste beurzen gecentraliseerd.

Deze platforms fungeren als een onafhankelijke partij tussen verkopers en kopers. Voorbeelden van gecentraliseerde beurzen zijn:

Gecentraliseerde cryptobeurzen zijn de meest populaire optie, grotendeels vanwege de probleemloze ervaring die ze bieden.

Met een gecentraliseerd platform kunt u kopen en verkopen met één druk op de knop. Het platform faciliteert de verkoop en zorgt voor de opslag, wat betekent dat u zich geen zorgen hoeft te maken over de complexiteit van peer-to-peer transacties of portefeuilles.

Gebruikers stellen het ook op prijs dat gecentraliseerde platforms zich aan strikte voorschriften houden.

Dankzij toezichthoudende instanties, zoals de Securities and Exchange Commission, kunnen gebruikers vertrouwen op de topplatforms in de sector. Deze entiteiten straffen en brengen malafide beurzen in diskrediet, waardoor het voor u moeilijk wordt om ten prooi te vallen aan neppe gecentraliseerde platforms.

Het beste van alles is dat u bitcoin in uw eigen munteenheid kunt kopen, omdat gecentraliseerde platforms fiat met crypto uitwisselen. Deze toegankelijkheid maakt het voor nieuwe investeerders gemakkelijk om te starten in de wereld van crypto.

Gedecentraliseerde Crypto Uitwisselingen

Gedecentraliseerde beurzen zijn veel minder gebruikelijk. Voorbeelden zijn:

  • Airswap
  • Blocknet
  • io
  • Barterdex

Sommige gebruikers geven de voorkeur aan deze platforms omdat zij de tussenkomst van een derde partij overbodig maken.

Omdat zij peer-to-peer transacties kunnen verrichten, betalen zij minder kosten. Bovendien is het risico op hacking kleiner, aangezien deze platforms geen gebruikersgegevens bevatten die dieven als doelwit kunnen gebruiken. Andere voordelen zijn de mogelijkheid om anoniem te blijven en marktmanipulatie tegen te gaan (fake trading, wash trading, enz.).

Hoewel gedecentraliseerde beurzen op het eerste gezicht voordeliger lijken, zijn er een paar redenen waarom niet iedereen ze gebruikt.

Deze platforms kunnen met name intimiderend zijn voor nieuwe investeerders. U moet omgaan met crypto portefeuilles en uw wachtwoorden en sleutels onthouden. Als u deze belangrijke informatie vergeet, bent u uw vermogen voorgoed kwijt.

Een ander nadeel van een peer-to-peer cryptobeurs is het gebrek aan fiatbetalingen. Als u nog geen cryptocurrency bezit, zult u het moeilijk hebben om nieuwe digitale munten te kopen via een gedecentraliseerde crypto-uitwisseling.

Gedecentraliseerd vs. gecentraliseerd – Wat moet u kiezen?

In het algemeen raden wij gecentraliseerde beurzen aan voor nieuwe investeerders en zij die niet willen knoeien met gedecentraliseerde platforms. Gebruik dit laatste alleen als u vertrouwd bent met het proces en bereid bent te leren hoe u deze transacties veilig kunt uitvoeren.

De geschiedenis van crypto-uitwisselingen

Vraag je je af waar het allemaal begon? Laten we eens kijken naar de geschiedenis van crypto beurzen.

Toen het witboek over Bitcoin in 2008 werd gepubliceerd, was cryptocurrency nog niet zo toegankelijk als nu.

De enige manier om het te krijgen was door mijnbouw.

Je kon ook online aankopen doen via forums, maar deze transacties waren zeer onbetrouwbaar. Je moest erop vertrouwen dat de andere partij haar deel van de afspraak zou nakomen.

Mensen erkenden de beperkingen van het verwerven van Bitcoin en probeerden het toegankelijker te maken.

Zo zag het jaar 2010 de lancering van de allereerste cryptobeurs, bitcoinmarket.com.

Deze uitwisseling was revolutionair omdat zij een veel veiliger alternatief bood voor forums. Het bleef echter niet bestaan omdat het zijn geloofwaardigheid verloor door frauduleuze transacties.

Bovendien kon de software het toenemende aantal gebruikers niet bijbenen.

Een andere populaire beurs, Mt. Gox, kwam in 2010 in opmars. Van 2013 tot 2014 faciliteerde het een meerderheid van de Bitcoin-transacties. Echter, net als bitcoinmarket.com, eindigde het met sluiting.

Gelukkig hebben opvolgers geleerd van de tekortkomingen van bitcoinmarket.com en Mt. Gox.

Coinbase, Webull, BDSwiss, en anderen hebben de beveiliging en technologie om miljoenen transacties per dag veilig te faciliteren.

Juridische aspecten van de uitwisseling van cryptocurrency’s

Hoewel de juridische aspecten misschien niet het meest opwindende deel van cryptobeurzen zijn, moeten beleggers zich vertrouwd maken met deze pertinente informatie.

U moet zich er bijvoorbeeld van bewust zijn dat uw cryptocurrency onderworpen kan zijn aan belasting, afhankelijk van waar u woont.

In het Verenigd Koninkrijk, bijvoorbeeld, bent u onderworpen aan de vermogenswinstbelasting regels wanneer u cryptocurrency bezit als een persoonlijke investering. Deze info is belangrijk om te weten wanneer u een cryptobeurs in GBP gebruikt.

De meeste crypto beurzen zullen u geen belastingformulier uitgeven, wat betekent dat u verantwoordelijk bent voor het rapporteren van alle inkomsten die u maakt. Zij hebben echter wel uw transactiegeschiedenis beschikbaar om te downloaden, wat handig kan zijn wanneer het tijd is om aangifte te doen.

Wanneer u gebruik maakt van exchanges, moet u zich ook bewust zijn van de gedecentraliseerde status van digitale valuta.

Er is geen regering of andere centrale autoriteit die de waarde ervan ondersteunt, zoals bij fiatgeld het geval zou zijn.

De waarde van cryptocurrency ligt dus in de waarde die eigenaars en investeerders eraan toekennen. Als u problemen krijgt met eigendom of transacties, staat u er alleen voor.

Hoe verdienen Crypto beurzen geld?

Zoals je misschien al geraden had, verdienen crypto beurzen geld door vergoedingen te vragen voor stortingen, transacties, enz.

Zie hieronder voor een volledig overzicht van de algemene crypto wisselkoersen.

Stortingskosten

Veel platforms rekenen geen stortingskosten, maar sommige wel. Stortingskosten kunnen variëren, afhankelijk van hoeveel u naar uw rekening overmaakt, welke stortingsmethode u gebruikt, en in welke valuta u werkt.

Handelsvergoedingen

Om uw transactie te voltooien, zult u handelskosten moeten betalen.

Sommige platforms hanteren vaste tarieven, bijvoorbeeld 0,1% van de totale transactiewaarde. In andere gevallen zullen zij ofwel een makersloon ofwel een afnemersloon aanrekenen.

U betaalt een maker fee wanneer uw order niet onmiddellijk wordt uitgevoerd. Het zit in het orderboek en voegt liquiditeit toe aan het bedrijf, wat betekent dat u een lagere vergoeding betaalt.

De vergoedingen voor nemer, daarentegen, zijn duurder. Zij zijn van toepassing wanneer uw order onmiddellijk overeenstemt met een andere die reeds in het orderboek is opgenomen. U onttrekt liquiditeit aan het bedrijf, wat betekent dat het u een hogere vergoeding zal vragen.

Intrekkingskosten

Sommige platforms rekenen opnamekosten.

Het bedrag hangt af van de opnamemethode die u gebruikt, of u de transactie naar een bankrekening of portefeuille sluist, en of u een fiat crypto ruil nodig hebt.

Als u digitale valuta opneemt, wordt voor de transactie gewoonlijk een vast bedrag in rekening gebracht. Voor opnames in Fiat kunnen daarentegen vaste of procentuele opnamekosten in rekening worden gebracht.

Als belegger moet u zich op de hoogte stellen van de kosten van uw platform. U zult weten hoeveel uw transacties kosten en gaan waarderen hoe de vergoedingen bijdragen aan de handige diensten van het platform.

Lijst van Crypto Uitwisselingen

Deze crypto-uitwisselingslijst onthult een paar van de duizenden platforms die beschikbaar zijn:

Grootste Crypto Beurzen

Wil je meer te weten komen over de grootste crypto beurzen op de markt?

Zie hieronder voor een uitsplitsing per land. Gezien de staat van dienst van elk van deze platforms, kunt u gerust zijn in de wetenschap dat het betrouwbare opties zijn.

Top Crypto Beurzen in de U.K.

Hier zijn onze top picks voor UK crypto exchanges die u kunt gebruiken (vooral als u een crypto exchange voor GBP wilt):

Coinbase

Als een van de meest populaire platforms wereldwijd en een van de grootste crypto beurzen, is Coinbase een ideale crypto beurs in het Verenigd Koninkrijk.

De interface is zo intuïtief als het maar kan en laat Britse cryptogebruikers toe beloningen te verdienen.

LocalBitcoins.com

Als u wilt dat een crypto uitwisseling in GBP die is super efficiënt, LocalBitcoins.com is een betrouwbare optie.

Deze populaire, gedecentraliseerde cryptobeurs in het Verenigd Koninkrijk laat gebruikers advertenties plaatsen en in contact komen met kopers.

BC Bitcoin

Deze crypto-uitwisseling in het Verenigd Koninkrijk handelt met alle grote cryptocurrencies, waaronder Bitcoin, Litecoin, Ethereum, enz.

Gebruikers hebben de mogelijkheid om unieke investeringen te doen via mijnbouwpakketten.

Top Crypto Beurzen in de VS.

Hier zijn onze topkeuzes voor Amerikaanse cryptobeurzen die u kunt gebruiken (vooral als u een cryptobeurs voor USD wilt):

CEX.io

CEX.io is compatibel met 70+ digitale valuta’s en voegt er steeds meer toe. U geniet van een gebruiksvriendelijk, veilig platform dat beschikbaar is op een functionele mobiele app. Lees onze cex.io review hier

Gemini

Gemini heeft een indrukwekkende inzet voor veiligheid en bescherming van uw investeringen. Dankzij haar FDIC-steun verzekert zij alle USD-rekeningen.

Coinmama

Coinmama is interessant omdat het alleen kopen is. Hoewel u het platform niet kunt gebruiken om te verkopen of te verhandelen, belooft het een aantal van de meest veilige transacties die beschikbaar zijn.

Top Crypto Uitwisselingen in Japan

Hier zijn onze topkeuzes voor Japanse cryptobeurzen die u kunt gebruiken (vooral als u een cryptobeurs voor JPY wilt):

Paybis

Paybis heeft veel voordelen, waaronder 24/7 live ondersteuning en ID-certificering binnen 5 minuten. U zult ook de hoge limieten en snelle uitbetalingen op prijs stellen.

Coincheck

Met Coincheck zijn transacties onder de $500 volledig privé voor Japanse burgers. Dit platform is de perfecte manier om anonimiteit te bewaren bij kleinere transacties.

bitFlyer

Als het gaat om het aantal gebruikers en cryptocurrency exchanges naar volume, is bitFlyer de grootste exchange in Japan. Gebruikers profiteren van snelle stortingen en extreem lage kosten.

Vergelijk Crypto-uitwisselingen

Het kiezen van de juiste cryptobeurs kan een intimiderend proces zijn, vooral als u een nieuwe belegger bent.

Het vergelijken van platforms is essentieel om te bepalen wat de beste manier is om met uw beleggingen om te gaan.

Hier bij Cryptoholics, hebben we het harde werk voor u gedaan door de top mededingers van de industrie grondig te beoordelen. Onze gedetailleerde beoordelingen helpen u om de vele platforms te doorzoeken en de beste voor u te vinden.

Begin vandaag nog met vergelijken met behulp van onze crypto exchange reviews.

Als je toch bezig bent, overweeg dan om deze gids te bookmarken. Het zal dienen als de perfecte referentie op uw reis naar het kiezen van de ideale uitwisseling.

Meer nog, deze pagina en onze site kunnen u een kompas bieden wanneer u navigeert op het crypto terrein om te garanderen dat u het laatst mogelijke advies en nieuws krijgt.

Laatste gedachten

Crypto beurzen maken de complexiteit van het handelen in cryptocurrencies eenvoudig.

Het enige wat u hoeft te doen is een rekening te registreren, een storting te doen, en te beginnen met kopen/verkopen. Zolang u zich bewust bent van de juridische aspecten en de bijbehorende kosten, kunnen deze krachtige platforms u helpen grote winsten te boeken.

Voordat u een willekeurig platform kiest, bekijk onze expert-geschreven crypto beurs reviews. Door verschillende platforms te vergelijken, kunt u er een kiezen die bij uw beleggingsbehoeften past.

Crypto-uitwisselingen FAQ

Heb je nog meer vragen? Kijk eens naar deze FAQ’s:

Wat is het verschil tussen een portemonnee en een beurs?

crypto-exchanges-[digital-wallets]

Een digitale portemonnee werkt net als een gewone portemonnee – het is een plaats waar je digitale valuta’s worden opgeslagen.

Meer bepaald bevat het private sleutels die u controle geven over uw activa en bewijzen dat u er eigenaar van bent.
Het hebben van een portemonnee is superbelangrijk als u Bitcoin of andere activa superbelangrijk als u Bitcoin, omdat u er cryptocurrencies mee kunt verzenden en ontvangen. Ze beschermen uw investeringen ook tegen dieven en hackers.
Portemonnees kunnen fysieke apparaten zijn, maar het kunnen ook apps of online websites zijn.

Bovendien bieden cryptobeurzen portefeuilles aan als onderdeel van hun service. Wanneer u echter exchange wallets gebruikt, heeft u niet zoveel controle over uw activa.

Om hun investeringen beter te beschermen, brengen veel gebruikers hun cryptocurrency over van hun exchange wallet naar een wallet die ze zelf bezitten.

Hoe kan ik de transacties in een Blockchain-netwerk zien?

Aangezien een crypto-uitwisseling voor de technische kant zorgt, hoeft u zich geen zorgen te maken over blockchainnetwerken.

Maar wat als u bewijs van een transactie wilt?

Om transacties in een blockchain-netwerk te zien, moet je een blockchain-verkenner gebruiken. Een voorbeeld is etherscan.io, de meest bekende blockchain verkenner voor Ethereum.

Deze websites maken alle transacties openbaar – iedereen kan elke transactie bekijken, ongeacht hoe oud ze is. Gebruikers kunnen het tijdstip zien waarop de transactie plaatsvond, het totale volume, en de adressen van de verzender en de ontvanger.

Merk op dat het adres van de munt de identiteit van de betrokken partijen verhult, wat betekent dat u geen toegang hebt tot hun privé-gegevens.

Zijn de kosten van een crypto-uitwisseling fiscaal aftrekbaar?

Ja, crypto beurskosten zijn fiscaal aftrekbaar. Laten we zeggen dat u voor $5.000 aan Bitcoin verkoopt en $200 aan transactiekosten betaalt. De $200 is aftrekbaar, dus u zou een winst van $4.800 in plaats van $5.000 kunnen rapporteren.

Waarom moet ik mijn persoonlijke informatie geven om me te registreren bij Crypto-uitwisselingsbeurzen?

Tenzij u een gedecentraliseerd platform gebruikt, zult u uw persoonlijke gegevens moeten verstrekken om u te registreren bij cryptobeurzen.

Sommige mensen vinden het vervelend dat ze gevoelige gegevens moeten afstaan. U moet het echter zien als een veiligheidsmaatregel en niet als hinderlijk.

Cryptobeurzen hebben de informatie van gebruikers nodig om het risico te verkleinen dat terroristen en andere slechte actoren misbruik maken van hun platforms. Bovendien gebruiken zij uw gegevens om een klantenrelatie op te bouwen en compatibele beleggingsopties aan te bieden.